Інформаційна кампанія до Всесвітнього дня інтелектуальної власності

«Інтелектуальна власність VS Війна: творчі хроніки війни»,

26 квітня 2022 року


24 лютого 2022 року життя більшості українців розділилося на «до» та «після». Повномасштабне вторгнення Росії в Україну, масивна ескалація восьмирічної війни на Донбасі на сході України стало каталізатором для боротьби за суверенітет, свободу, незалежність нашої країни та національні культурні цінності. Кожен з нас відчув власним серцем зміни, що відбулися в Україні, і наразі не представляється можливим навіть спрогнозувати соціально-економічні наслідки, які завдаються війною проти України.


Творчість в Україні, як і у довоєнний період, так і у період ведення військового стану, є невід’ємною складовою нашого життя. Представники креативних індустрій сфокусували свою увагу на створенні та публічному виконанні патріотичних пісень, написанні картин, постерів, мемів, історичних літописів, що висвітлюють питання боротьби українців за незалежність, волю та власні кордони. Винахідники зосередили свою увагу на вирішенні технічних рішеннях, які будуть найбільш корисними для ЗСУ в умовах військового часу.


26 квітня 2022 року уся творча спільнота відзначає Міжнародний день інтелектуальної власності. Проголошена Всесвітньою організацією інтелектуальної власності тема 2022 року «Інтелектуальна власність та молодь: інновації в ім’я майбутнього» була дуже актуальною для України у довоєнні часи. В умовах воєнного стану ми все ж таки не можемо залишити поза увагою інтелектуальну власність, значення якої у боротьбі за власну країну є важливим, адже творчість нас надихає, мотивує, єднає українців та підсилює дух боротьби. Крім цього звичайно безцінні технічні рішення, які застосовуються у боротьбі з ворогом.


Саме тому ми пропонуємо Вам долучитися до нашої інформаційної кампанії «Інтелектуальна власність VS війна: творчі хроніки війни» та розповісти про Ваші думки, міркування про силу, дух та незламність українського народу, про значення творчості для українців в умовах військового стану.


Для участі в інформаційній кампанії:

- напишіть Ваші міркування, роздуми щодо вказаної тематики у вільній формі (обсягом до 1,5 стор.);

- опублікуйте 26 квітня у соціальних мережах пост з використанням хештегів #IPDay, #ТвійКНУ, #ВсебудеУкраїна;

- надішліть за адресою електронної пошти ipday2022@gmail.com до 1 травня 2022 року з інформацією про автора (ім’я та прізвище, курс та факультет).


Можливі напрямки до тематики творчої роботи:

- літературно-художня творчість під час війни;

- благодійні NFT та ринок цифрового мистецтва під час війни;

- музична оборона в Україні;

- рішення в будь-якій сфері технології задля забезпечення та підтримки ЗСУ;

- захист об’єктів культурної спадщини в умовах військового стану;

- наслідки пошкодження або знищення об’єктів культурної спадщини;

- IT армія під час війни в Україні;

- засоби масової інформації іноземних країн в підтримку України;

- міжнародна та іноземна культурна підтримка України.


Ваші емоції, відчуття, міркування щодо впливу творчості, його місця серед факторів, що впливають на дух боротьби українського народу, цінні та важливі для кожного з нас. Представлені Вами роботи будуть об’єднані в електронний збірник праць, сформований за результатами інформаційної кампанії «Інтелектуальна власність VS Війна: творчі хроніки війни 2022».