КОМЗЮК ЛЕОНІД ТРОХИМОВИЧ
доц., к.ю.н.
КОМЗЮК
Леонід Трохимович
доцент кафедри інтелектуальної власності та інформаційного права,
кандидат юридичних наук, доцент
Закінчив Київський державний університет ім. Т.Г. Шевченка за спеціальністю «Історія» та Волинський державний університет ім. Лесі Українки за спеціальністю «Правознавство».
Стаж науково-педагогічної роботи понад 30 років. Зокрема, працював доцентом кафедри публічного права юридичного факультету Волинського державного університету ім. Лесі Українки, доцентом кафедри інтелектуальної власності, комп’ютерного та інформаційного права юридичного інституту Тернопільського державного економічного університету, майже п’ять років завідував створеною за його ініціативою випусковою для спеціальностей «Інтелектуальна власність» (за ОКР «Магістр») та «Правознавство» кафедрою приватного права та інтелектуальної власності Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького. У 2002-2017 роках працював за сумісництвом старшим (провідним) науковим співробітником НДІ інтелектуальної власності Національної академії правових наук України, виконував обов’язки заступника директора з наукової роботи цього інституту. Був одним із співорганізаторів й працював першим директором Науково-освітнього центру з інтелектуальної власності юридичного факультету КНУ (2017-2019 рр., за сумісництвом), Має досвід практичної роботи атестованим Міністерством юстиції України судовим експертом з питань інтелектуальної власності.
З 1 листопада 2010 р. по 1 вересня 2013 р. – докторант юридичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка (спочатку кафедри цивільного права, а з січня 2012 р. кафедри адміністративного права). Завершує роботу над дисертацією на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук.
Автор понад 100 наукових праць, серед яких навчальні посібники для студентів вищих навчальних закладів «Основи інтелектуальної власності» і «Правознавство», статті в журналах «Право України», «Віче», «Теорія і практика інтелектуальної власності», «Інтелектуальна власність», «Інтелектуальний капітал», «Інформація і право», «Правова інформатика», «Сучасність» та в інших провідних фахових виданнях.
Вивчав теорію і практику права інтелектуальної власності, інформаційного та медіа-права, методику викладання у вищій школі і комерціалізації результатів наукових досліджень за кордоном, зокрема в університетах Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії (Оксфордський, Лондонський, Манчестерський), Німеччини (Університет Ґеорґа-Авґуста в Ґетинґені), Польщі (Варшавський, Вроцлавський, Ягелонський у Кракові, Університет Марії Кюрі-Склодовської у Любліні), Словаччини (Університет Коменського в Братиславі), Чехії (Карлів університет у Празі) та ін. Закінчив німецькомовну Школу німецького права при Національному університеті «Києво-Могилянська академія» (співорганізатори – Гейдельберзький, Ягелонський університети та Університет м. Майнц), Школу польського права (організатори – факультет права та адміністрації Варшавського університету і Центр польського права КНУ), курси підвищення кваліфікації Інституту інтелектуальної власності і права.
Двічі залучався МОН України до ліцензування та акредитації спеціальності «Правознавство» у ВНЗ в якості голови експертної комісії. Кілька разів виступав офіційним опонентом на захистах дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук.
Тривалий час очолював секції права кількох регіональних відділень Малої академії наук України. За підготовку в якості наукового керівника чотирьох переможців (2 перших і 2 других місця) Всеукраїнського туру і понад 10 переможців обласних турів конкурсу-захисту НДР з права нагороджений Почесною грамотою МОН України та грамотою Волинської облдержадміністрації.
На запити Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Міністерства юстиції України, СЗР України за дорученням керівництва університету та юридичного факультету підготував кілька наукових експертних висновків з проблематики інтелектуальної власності та інформаційного права.
Учасник кількох парламентських слухань з питань інтелектуальної власності та інформаційного суспільства.
Вільно володіє українською, а також польською (рівень В2), німецькою, словацькою, чеською, англійською (рівні А1-В1).
Викладає лекційні курси «Інтелектуальна власність», «Актуальні проблеми авторського права», «Авторські права», «Медіа-право», «Методологія та наукових досліджень з основами інтелектуальної власності» (модуль «Основи інтелектуальної власності») та інші для студентів ОР «Магістр» НН інституту права, ОР «Бакалавр» та ОР «Магістр» філософського факультету, ОР «Магістр» історичного факультету. Також має досвід викладання у ЗВО лекційних курсів «Цивільне право», «Інформаційне право», «Конституційне право», «Конституційне право зарубіжних країн», «Теорія держави і права», «Історія держави і права України», «Історія політичних та правових учень», «Політологія», «Історія України» та ін.
Захоплення: спілкування з друзями, подорожі, спомини і життєписи видатних людей, іноземні мови.
Тел. роб.: 239-31-35; 31-35 (внутр.)
Електронна адреса: komzyuk[at]gmail.com
Вибрані наукові праці:
Комзюк Л. Місце авторського права в системах права держав Центрально-Східної Європи: деякі методологічні аспекти. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VKNU_Yur_2010_85_7.
Комзюк Л. Гармонізаційний потенціал проекту Європейського кодексу авторського права. URL: http://www.library.univ.kiev.ua/ukr/host/10.23.10.100/db/ftp/visnyk/yurydych_88_2011.pdf
Комзюк Л.Т. Правові проблеми створення суспільного мовлення в Україні в контексті соціалізації авторського права і суміжних прав. URL: http://lcslaw.knu.ua/index.php/arkhiv-nomeriv/3-4-2013/item/127-pravovi-problemy-stvorennia-suspilnoho-movlennia-v-ukraini-v-konteksti-sotsializatsii-avtorskoho-prava-i-sumizhnykh-prav-komziuk-l-t#
Комзюк Л. Ампроксимація охорони прав на осиротілі твори в ЄС як фактор розвитку медіа права. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tpiv_2013_5_7
Комзюк Л. Основні тенденції гармонізації авторського права ЄС. URL: http://ippi.org.ua/sites/default/files/12kltpes.pdf
Комзюк Л. Гармонізація охорони прав на бази даних у процесі європейської інтеграції: досвід для України. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VKNU_Yur_2010_84_20
Комзюк Л.Т. ЗАКОНОДАВСТВО ПОЛЬЩІ ПРО «ТВОРИ, НЕДОСТУПНІ В ТОРГІВЛІ», У СВІТЛІ РІШЕННЯ СУДУ СПРАВЕДЛИВОСТІ ЄС ВІД 16.11.2016 (Case ‑301/15). URL: https://www.slideshare.net/Comedianua/16112016-case-c30115
Комзюк Л. Обмеження авторського права в Словацькій Республіці. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Tpiv_2011_5_2
Комзюк Л.Т. Концептуальні засади законопроекту про патентних повірених України. Материалы VI международной научно-практической конференции «Актуальные проблемы охраны интеллектуальной собственности», г.Алушта, 4-9 сентября 2002 г. / Академия правовых наук Украины. НИИ интеллектуальной собственности. Алушта, 2002. С.12-15.
Комзюк Л.Т. Порівняльний аналіз правового статусу патентних відомств Польщі та України. Право України. 2002. № 6. С. 93-99.
Комзюк Л.Т. Актуальні проблеми вдосконалення навчального процесу зі студентами юридичних спеціальностей вищих закладів освіти, які навчаються за спеціалізацією «Право інтелектуальної власності». Матеріали ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Проблеми підготовки фахівців з інтелектуальної власності в Україні». К.: ІІВП, 2002. С. 32-34.
Комзюк Л.Т., Москалюк Н.Б. Курс «Державна система правової охорони інтелектуальної власності” в системі підготовки магістрів за спеціальністю “Інтелектуальна власність”». Матеріали V Всеукраїнської науково-практичної конференції «Проблеми підготовки фахівців з інтелектуальної власності в Україні». К.: ІІВП, 2005. С. 91-94.
Комзюк Л.Т., Москалюк Н.Б. Актуальні аспекти правового регулювання представництва у справах з питань інтелектуальної власності. Інтелектуальний капітал. 2005. № 1. С.41-47.
Комзюк Л.Т. Авторське право: місце в системі права і в системі підготовки магістрів за спеціальністю «Інтелектуальна власність». Матеріали VІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Проблеми підготовки фахівців з інтелектуальної власності в Україні». К.: ІІВП, 2006. С.76-79.
Комзюк Л.Т. Адаптація законодавства України про охорону «нових» суміжних прав до законодавства ЄС. Право України. 2007. № 5. С. 82-85.
Комзюк Л.Т. Досвід викладання курсу «Авторське право і суміжні права» для студентів магістратури за спеціальністю «Інтелектуальна власність». Материалы 14 Международной научно-практической конференція «Актуальные проблемы интеллектуальной собственности».(Ялта 31 августа – 4 сентября 2009 г.). Ялта, 2009. С.. 378 -381.
Збалансованість авторського права і права на інформацію (деякі аспекти словацького досвіду). Актуальні питання державотворення в Україні: Матеріали міжнародної науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих учених (21 квітня 2011 року). К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2011. С. 151-152.
Комзюк Л.Т. Ґрунтовне дослідження словацького медіа-права. Адміністративне право і процес. 2013. № 1 (3). С. 183-184.
Komzyuk L. Some issues of Polish media law reforms: the experience for Ukraine. Актуальні питання державотворення в Україні: матеріали міжнародної науково-практичної конференції (23 травня 2014 року). К.: Прінт-Сервіс, 2014. С.532-533.
Деякі аспекти новітньої реформи авторського права Польщі: досвід для України. Актуальні питання державотворення в Україні: матеріали міжнародної науково-практичної конференції (20 травня 2016 року). Т.2. К.: ВПЦ «Київський університет», 2016. С.331-333.
Комзюк Л. Деякі питання гармонізаці охорони суміжних прав у контексті європейської інтеграції. URL: http://www.ndiiv.org.ua/Files2/2007_5/7.PDF
Комзюк Л.Т. Законодавство Польщі про «твори, недоступні в торгівлі», у світлі рішення Суду справедливості ЄС від 16.11.2016 (Case 301/15). URL: https://www.slideshare.net/Comedianua/16112016-case-c30115.
Компетенція Міністерства культури і національної спадщини Польщі у сфері інтелектуальної власності: досвід для України. URL: https://drive.google.com/file/d/1jowwygCzmA6hHoIsvkGDlPGkbsN2GoLz/view.
Комзюк Л.Т. Carthago delenda est (Карфаген повинен бути зруйнований). Актуальні питання розвитку юридичної науки та практики: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (21 травня 2021 року). У 2 т. / За заг. ред. к.ю.н., доц. Г.З. Огнев’юк, к.ю.н. А.В. Айдинян. К., 2021. Т. 2. С. 244-245.
Комзюк Л. Cистема інтелектуальних прав (деякі «дисидентські» роздуми de lege ferenda). Intellectual Property Law System in a Comparative Context: Proceedings of the International Scientific Conference, May 14, 2021, Kyiv. Editors: Anatolyi Kodynets; Leonid Komziuk. Kyiv, 2021. Р. 65-75.